آخرین اخبار دانشگاه پیام نور"فراگیر پیام نور"برنامه امتحانات پیام نور" تستی یا تشریحی پیام نور"سیستم گلستان پیام نور " reg.pnu.ac.ir "خبر های جنجالی پیام نور" نمونه سوال پیام نور"دکترا پیام نور "ارشد پیام نور "لیست منابع پیام نور"انتخاب واحد پیام نور"اخبار مراکز و واحد ها پیام نور"عکس های پیام نوری
جمعه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۵

 

 

 

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-92 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی

فروشگاه نمونه سوالات پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

 دانلود پایان نامه گزارش کار

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات در پیام نور


طرح جدید دانشگاه پیام‌نور برای برگزاری آزمون‌ها در محل سکونت دانشجو

قائم مقام رئیس دانشگاه پیام‌نور کشور یکی از برنامه‌های اين دانشگاه را برگزاری آزمون در محل سکونت دانشجو اعلام کرد و گفت: با این کار دیگر نیازی نيست دانشجو به شهر محل قبولی سفر کند.

به گزارش خبرگزاری پیام نور، سعید حسامی شب گذشته در جمع خیرین و نیکوکاران دانشگاه پیام نور اوز استان فارس اظهار داشت: باوجود آنكه دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های شهریه بگیر است؛ اما شهریه این دانشگاه نسبت به همه دانشگاه های دیگر کمتر بوده و در واقع دانشگاه ارزان و در دسترس مردم است.
وی توسعه  IT و استفاده از فناوری و تکنولوژِی های روز دنیا در امر یادگیری را یکی از رویکردهای جدید دانشگاه در دوسال اخیر عنوان کرد و افزود: همه امر یادگیری در دانشگاه پیام نور به کلاس های فیزیکی خلاصه نمی شود؛ بلکه استفاده از آموزش الکترونیکی و آموزش های چند رسانه ای در دانشگاه پیام نور به نحو چشمگیری گسترش یافته است.
بزرگترین شبکه آموزش الکترونیکی کشور متعلق به دانشگاه پیام نور است
قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور افزود: در حال حاضر بزرگترین شبکه آموزش الکترونیکی و گسترده ترین شبکه آموزش تحصیلات عالی کشور مربوط به دانشگاه پیام نور است و اين دانشگاه در تمامی سرزمین پهناور ایران به گستردگی کل کشور، تحصیلات عالی را در نزدیکترین فاصله در اختیار مردم قرارداده است.


حسامی گفت: بزرگترین ویژگی دانشگاه پیام نور این است که عدالت آموزشی را در تمامی کشور گسترانده است؛ چرا که امروز بیش از 90 درصد دانشجویان پیام نور بومی هستند و تحت حمایت مستقیم و در کنارخانواده مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: به خاطر بومی بودن دانشجویان پیام نور، باوجود تحصیل یک میلیون و 200 هزار دانشجو، دانشگاه پیام نور کمترین مشکل فرهنگی را در سطح کشور دارد.
قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به اینکه توسعه کیفیت با جدیت در دستور کار مدیریت دانشگاه است، خاطرنشان کرد: رتبه دانشگاه پیام نور در جهان در دوسال اخیر از 4500 به 2200 ارتقا یافته است.
حسامی بیان کرد: همچنین در داخل کشور نیز جایگاه دانشگاه پیام نور از لحاظ مسائل کیفی از جایگاه بیست و دوم به رده پانزدهم دانشگاه های کشور رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در 500 نقطه در داخل کشور بیش از یک میلیون و 200 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که این میزان 30 درصد جمعیت کل دانشجویی کشور را شامل می شود.
قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه در حال حاضر در بیش از 50 نقطه دنیا دانشجو داریم، یادآور شد: نمایندگی دانشگاه پیام نور در 12 نقطه دنیا فعالیت دارد و تقریباَ در سراسر جهان امکان تحصیل در دانشگاه پیام نور فراهم شده است.
وی رشد تحصیلات تکمیلی را یکی از رویکردهای جدید دانشگاه پیام نور عنوان کرد و دراین خصوص گفت: در حال حاضر بالغ بر 110 رشته کارشناسی ارشد در پیام نور وجود دارد که دانشجویان این مقطع در 1500 رشته محل و در مقطع دکتری نیز نزدیک به 5000 دانشجوی دکترا در 60 رشته مشغول به تحصیل هستند.


حسامی با بیان اینکه فرزندان و جوانان ما نیازمند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، تصریح کرد: خوشبختانه امکانات ایجاد رشته های کارشناسی ارشد از بعد تجهیزات و همچنین هیئت علمی در کشور مهیا شده است.
وی یکی از ملزومات دستیابی به توسعه کیفی در دانشگاه پیام نور را توسعه فضاهای فیزیکی و زیرساخت‌های دانشگاه عنوان کرد و در این خصوص یادآور شد: ارتقای کیفیت نیازمند تامین فضای لازم است.
قائم مقام رئیس دانشگاه یکی دیگر از برنامه های دانشگاه را برگزاری آزمون در محل سکونت دانشجو عنوان کرد و اظهار داشت: با اقدامات انجام شده قرار است هر دانشجو با مراجعه به سایت، محل مورد نظر خود را برای امتحان مشخص کند که با این کار دیگر نیازی نيست دانشجو به شهر محل قبولی سفر کند.


حسامی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که از دانش اساتید مجرب در هر کجای ایران و یا دنیا استفاده کنیم که در این خصوص با توسعه آموزش های الکترونیکی سعی خواهیم کرد زمینه استفاده از کلاس های آنلاین این اساتید مجرب را فراهم سازیم.
معاون طرح و توسعه دانشگاه پیام نور کشور در بخش دیگری از سخنان خود توسعه و ساخت فضاهای فرهنگی و ورزشی دانشگاه را کار مهمی عنوان کرد که در یکی دوسال گذشته آغاز شده است.
وی افزود: درسال گذشته از 700 هزار مترمربع فضای در دست احداث دانشگاه پیام نور کشور، 400هزار مترمربع فضای آموزشی، اداری و فرهنگی در مراکز و واحدهای دانشگاه به بهره برداری رسید که درحال حاضر بیش از 5/1 میلیون متر مربع فضا دراختیار داریم.
حسامی افزایش و اصلاح هرم هیئت علمی را یکی دیگر از محورهای مهم دانشگاه پیام نور عنوان و خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور همه امور خود را بر محور اینترنت و حرکت به سوی IT محور شدن قرارداده است؛ چرا که نمی توان دانشگاهی با این عظمت را به شکل سنتی اداره کرد.


وی ضمن تقدیر از اقدامات نیکوکارانه خیرین اوزی در ساخت فضاهای مورد نیاز دانشگاه پیام نور اوز تصریح کرد: هر دانشجویی که دراین دانشگاه درس می خواند ثواب آن به خیرین نیکوکار این دانشگاه خواهد رسید.


آخرین بروزرسانی (دوشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۶)

 

افزودن نظر


- نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد.
- نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند.
- از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید.


عناوین پربازدید
عضویت در خبرنامه


نام:

ایمیل:

افراد آنلاین
ما 11 مهمان آنلاین داریم